Product Details:
| Tray Type | Perforated |
| Width | 150 MM |
| Tray Width | 150 MM |
| Thickness | 1.2 mm (18 SWG) |
| Material Grade | GP |
| Material | GI |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Sheet Thickness | 1.2 mm |
| Cable Tray Length | 2.5 MTR |
| Coating Type | Pre Galvanized |
| Length | 2.5 m (2500 mm) |
| Cable Tray Type | Perforated |
| Brand | APS |
| Color | Silver |
| Shape | Rectangular |
| Includes Cover | No |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Al Perforated Cable Tray - 1.2 mm To 2.5 mm Thickness.
Width - 50 mm To 1200 mm
Depth - 25 mm To 300 mm
Powder Coating - 65 to 120 GSM
M.S Sheet Perforated cable tray 2.5 mtr length per pes. 1.2 mm to 2 mm thickness.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Meter |
| Width | 200 MM |
| Thickness | 1.2 MM |
| Height | 40 MM |
| Length | 2500 mm |
| Includes Accessories | Cover, Coupler Plates |
| Finish | Mill Finish |
| Accessories | Cover, Coupler Plates |
| Tray Type | Perforated |
| Material | Aluminum |
Additional Information: