Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Meter |
| Width | 100 mm (4 inch) |
| Height | 40 mm |
| Thickness | 1.6 MM |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Length | 2.5 MTR |
| Includes Accessories | Cover, Coupler Plates |
| Accessories | Coupler Plates, Cover |
| Cable Tray Coating | Hot-Dip Galvanized |
| Brand | APS |
| Material | M.s |
| Depth | 40 To 100 MM |
| Size | 50 MM TO 1200 MM |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Meter |
| Width | 50 MM |
| Thickness | 1.2 MM |
| Height | 25 MM |
| Shape | U |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Length | 2.5 MTR |
| Includes Accessories | Cover, Coupler Plates |
| Accessories | Cover, Coupler Plates |
| Usage/Application | Industrial |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Material | Galvanized Iron |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Meter |
| Width | 50 MM |
| Thickness | 1.6 mm |
| Tray Width | 50 mm |
| Sheet Thickness | 1.6 mm |
| Material | MS |
| Height | 50 MM |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Material Grade | MS |
| Finish | Hot-Dip Galvanized |
| Galvanizing Type | Hot Dip Galvanized |
| Length | 2.5 MTR |
| Cable Tray Length | 2.5 m |
| Accessories | Coupler Plates, Cover, Fasteners, Bends |
| Cable Tray Coating | Hot-Dip Galvanized |
| Brand | APS |
| Usage/Application | Industrial |
Additional Information: