Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Meter |
| Tray Width | 150 MM |
| Width | 150 MM |
| Tray Height | 40 MM |
| Height | 40 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Tray Length | 2.5 MTR |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Surface Finish | Pre Galvanized |
| Length | 2500 mm (2.5m) |
| Includes Accessories | Cover |
| Accessories | Coupler Plates, Cover |
| Material | Pre Galvanized Steel |
| Application | Industrial |
| Cable Management | Straight |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Pre - Galvanized Perforated Cable Tray - 1.2 mm To 2.5 mm Thickness.
Width - 50 mm To 1200 mm
Depth - 25 mm To 300 mm
Galvanized Coating - 65 to 120 GSM
GP Sheet Perforated cable tray 2.5 mtr length per pes. 1.2 mm to 2 mm thickness.
Pre- Galvanized Sheet Perforated cable tray 2.5 mtr length per pes.
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 50 Meter |
| Width | 150 MM |
| Thickness | 1.2 MM |
| Finish | Pre-Galvanized |
| Shape | U |
| Height | 40 MM |
| Length | 2.5 MTR |
| Accessories | Coupler Plates, Cover |
| Cable Tray Coating | Pre-Galvanized |
| Size | 50 MM TO 1200 MM |
| Material | Galvanized Iron |
| Tray Type | Perforated Cable Tray |
| Sheet Thickness | 1.2 MM |
| Country of Origin | Made in India |
We are engaged in offering a wide range of products to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Pre - Galvanized Perforated Cable Tray - 1.2 mm To 2.5 mm Thickness.
Width - 50 mm To 1200 mm
Depth - 25 mm To 300 mm
Galvanized Coating - 65 to 120 GSM
GP Sheet Perforated cable tray 2.5 mtr length per pes. 1.2 mm to 2 mm thickness.
Pre- Galvanized Sheet Perforated cable tray 2.5 mtr length per pes.
Additional Information: